Manicure hybrydowy – czy zasługuje na miano najpopularniejszej usługi dotyczącej paznokci?

Manicure hybrydowy ostatnio stał się modny. Nie ma się, co dziwić. W końcu takie paznokcie wyglądają dużo lepiej niż pomalowane zwykłym lakierem. Jednak wiele osób wciąż ma wątpliwości, co do tego rodzaju manicure. Czy słusznie? Sprawdźmy, co trzeba wiedzieć na ten temat, a wtedy każdy będzie mógł wyrobić sobie własne zdanie.

Piękny wygląd

Kolorowe paznokcie kojarzą się często ze stylem, kobiecością i w zależności od koloru potrafią podkreślić cechy charakteru konkretnej osoby. Jednak zwykły lakier łatwo można uszkodzić. Najpierw kilkanaście minut czekania aż wyschnie, potem przy każdej czynności martwimy się, żeby nie zniszczyć powłoki i koloru, a po kilku dniach i tak trzeba je zmyć grubą warstwą zmywacza. ,,Hybrydy” są dużo trwalsze, twardsze, odporne na rysy i odpryskiwanie. Wszystko przez utwardzanie ich promieniami UV. Do tego kolor pozostaje błyszczący i ,,świeży” nawet na kilka tygodni. Ostatnio nawet ceny nie są wygórowane i na przykład za taki: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/manicure/manicure-hybrydowy manicure hybrydowy w Warszawie zapłacimy już od około 100 zł. Gdzie jest więc haczyk?

Szkodliwość?

Mimo, że paznokcie hybrydowe na początku utwardzają płytkę paznokcia i zapobiegają rozdwajaniu, to po zdjęciu ,,hybryd” zwykle odczujemy pogorszenie jakości płytki, która często zacznie się rozdwajać dużo szybciej niż wcześniej. Do tego promieniowanie UV, które stosowane jest na paznokcie, ale także na skórę dłoni, może powodować raka. Oczywiście nie zachorujemy od kilku takich naświetleń, jednak jeśli będziemy stosować taki manicure, co tydzień przez całe życie, ryzyko zachorowania na raka skóry może wzrosnąć, a przy tym nasze paznokcie będą w opłakanym stanie.

Czy to jest bezpieczne?

Wszystko można robić z umiarem. Ważne, żeby to nie była codzienność, a raczej odmiana od niej. ,,Hybrydy” raz na jakiś czas nie zaszkodzą nam, jednak warto porozmawiać o tym przed wizytą u kosmetyczki.