Czym jest mikrodermabrazja?

Kobiety często korzystają z dobrodziejstw różnych gabinetów kosmetycznych i salonów urody. Ostatnio jednym z najchętniej wybieranych zabiegów, oferowanych przez tego typu placówki, jest mikrodermabrazja w Warszawie. Na czym więc ona polega?

Na czym polega zabieg?

Mikrodemrabazja należy do grupy zabiegów kosmetycznych o wielowymiarowym działaniu. W pewnym stopniu przypomina peeling, gdyż w głównej mierze ściera stary naskórek i tym sposobem przygotowuje go do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Mikrodemabrazja może być wstępem do poważniejszych kuracji. Dzięki niej zastosowane na skórze kosmetyki są lepiej wchłaniane i mają skuteczniejsze oraz intensywniejsze działanie.

Krótka historia zabiegu

Mimo tego, iż dziś mikrodermabrazja w Warszawie w takich salonach jest bardzo popularna, wbrew pozorom nie jest to zabieg o bogatej historii. Został on odkryty dopiero na końcu dwudziestego wieku i wtedy też zaczęto go powszechnie stosować. Początkowo przeprowadzali go wyłącznie dermatolodzy, podczas gdy dziś zajmują się nim wszystkie kosmetyczki oraz liczni lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej. Nie trzeba zatem daleko szukać, aby przy pomocy tego zabiegu zadbać o swoją skórę i przywrócić jej fantastyczny wygląd.