pękające paznokcie

Choroby, a stan paznokci

Kult pięknych, wymalowanych paznokci trwa już od kilku dobrych lat i nic nie zapowiada tego, że miałoby się to w najbliższym czasie zmienić. Kobiety (a coraz częściej i panowie), pokochały zadbane dłonie, pomalowane paznokcie, zabawę kolorami. Rynek kosmetyczny też nie zostaje w tyle i oferuje fankom zadbanych paznokci multum produktów. Jeżeli zależy ci na ładnych paznokciach sprawdź np. Easynails paznokcie Wrocław.

Moda na zadbane dłonie

Coraz częściej pojawiają się również opinie, że zadbane dłonie to te, które mają pomalowane paznokcie (np. paznokcie wrocław). Pewnie coś w tym jest, jednak to nie oznacza, że estetyczne, opiłowane i czyste paznokcie bez grama lakieru nie są już ładne. Co więcej, warto od czasu do czasu przyjrzeć się naturalnej płytce paznokciowej, ponieważ można się z niej wiele dowiedzieć.

Braki żelaza

Choć większość osób może nie zdawać sobie z tego sprawy, to analizując stan paznokci, możemy określić stan całego organizmu. Wiele badań wskazuje, że analiza płytki, ujawnia wiele chorób. I tak np. białawy odcień paznokci, a przy tym też ich skłonność do nadmiernego kruszenia się, mogą być spowodowane np. anemią związaną z niedoborem żelaza w organizmie. Taki stan rzeczy może pojawić się w przypadku stosowania nieodpowiedniej diety, a nawet zbyt obfitych miesiączek. Zawsze więc takie objawy powinny skłaniać nas do wykonania kontrolnych badań krwi pod kątem zawartości żelaza.