Blondynki kontra brunetki

kobieta w trakcie laserowej depilacji nóg

Czasami okazuje się, że zdecydowanie lepiej jest być brunetką. Jest to spowodowane tym, że w przypadku niektórych zabiegów medycyny estetycznej efekty są widoczne zdecydowanie wcześniej.

Brunetki mają lepiej

Okazuje się, że w przypadku depilacji laserowej we Wrocławiu, zdecydowanie lepsze efekty można zauważyć u brunetek, aniżeli u blondynek. Dzieje się tak głównie dlatego, że mając więcej pigmentu we włosie brunetki są bardziej podatne na działanie lasera. Stąd też tego typu depilacja laserowa jest w ich przypadku zdecydowanie bardziej skuteczna. Mieszki włosowe są uszkadzane i włos nie ma możliwości wzrastania. Tym samym po prostu zanika.

Blondynki mają zdecydowanie gorzej

W związku z tym, że blondynki posiadają zdecydowanie jaśniejszy włos ich depilacja laserowa trwa zdecydowanie dłużej. Jest potrzebnych minimum kilka zabiegów więcej, aby można było zauważyć pożądany efekt. Co gorsza należy nawet podnosić znacznie moc lasera a to wpływa niestety na odczucia danej pacjentki. Jednym słowem, w związku z tym, ból w czasie zabiegu jest zdecydowanie bardziej odczuwalny. Czasami nawet nie pomagają maści przeciwbólowe, które znieczulają miejscowo. Kobiety muszą więc wytrzymać albo się poddać.