Na czym polega depilacja brazylijska bikini?

Usuwanie owłosienia z okolic intymnych stało się powszechne wśród obu płci. Depilacja brazylijska bikini pozwala nam na usunięcie włosków na relatywnie długi okres (około 2 miesięcy). Przeprowadzana jest ona w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Prawidłowe przeprowadzenie zabiegu wymaga doświadczenia, a także umiejętności. Do depilacji stosuje się najczęściej wosk lub pastę cukrową. Cały zabieg nie trwa zazwyczaj dłużej niż 30 minut.

grafika prezentująca bikini brazylijskie

Dla każdego?

Depilacja brazylijska: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/depilacja/depilacja-brazylijska przeprowadzana jest zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jest to zabieg dość bolesny, więc nie sprawdzi się w przypadku osób, które są mało odporne na ból. Inne przeciwwskazania to m.in. osłabione naczynka krwionośne, choroby skóry, cukrzyca, przyjmowanie niektórych leków (np. na rozrzedzenie krwi).

Jak wygląda zabieg?

Przeprowadzenie depilacji wymaga zapuszczenia włosków na minimalną długość 0,5 cm. Ponadto nie możemy przez jakiś czas natłuszczać skóry (np. balsamem do ciała lub oliwką), gdyż przez to zabieg może przebiegać nieprawidłowo. Ważna jest również higiena intymna.

Kosmetyczka nakłada wosk, a następnie usuwa owłosienie za pomocą plastrów. W przypadku pasty cukrowej należy poczekać, aż masa całkowicie zastygnie, a następnie odrywa się zaschnięty płat zdecydowanym ruchem.