Depilacja woskiem – jak przeprowadza się ją w salonach kosmetycznych?

Domowa depilacja często nie przynosi pożądanych rezultatów, które to można osiągnąć wyłącznie w salonach kosmetycznych. One oferują bowiem swoim klientkom różne metody trwałego usuwania owłosienia. Jedną z nich jest depilacja woskiem Warszawa: https://easywaxing.pl/

wosk przygotowany do depliacji

Przygotowanie do zabiegu

Aby włosy mogły zostać efektywnie skrócone, nie powinny być za krótkie. Zaleca się, aby miały one długość wynoszącą przynajmniej 4 milimetry, jednak nie przekraczającą 6 milimetrów. Posiadaczki krótszego owłosienia powinny przez pewien czas wstrzymać się z przeprowadzeniem zabiegu.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu kosmetyczka nakłada na ciało specjalny wosk. Następnie na konkretne partie naklejane są paski flizelinowe, które zostają przymocowane do skóry. Szybkim ruchem zostają one zerwane, co skutkuje usunięciem włosków. Mimo że depilacji woskiem Warszawa obawia się wiele kobiet, sam zabieg nie trwa długo, dlatego nie jest też zbyt bolesny.

Efektywność depilacji

Przy pomocy wosku można pozbyć się niechcianych włosków wraz z ich cebulkami. Dzięki temu później odrastają one słabsze i pojawiają się na ciele znacznie wolniej. Oczywiście by taki rezultat utrzymywać przez cały czas, należy systematycznie powtarzać zabieg depilacji.